سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی فروش مکمل های بدن سازی مجاز نکس وان موزیک - دانلود موزیک جدید اپلود سنتر عکس و فایل رایگان فراز هاستینگ|بهترین خدمات هاستینگ هاست وبلاگدهی حرفه ای
بستن تبلیغات [X]
اخبار اقتصادی
  • آخرین مطالب
  • دانلود قالب
  • عنوان سوم
  • عنوان چهارم
  • عنوان پنجم

مطالب محبوب

خط تولید 8 خودرو متوقف شد

خط تولید 8 خودرو متوقف شد

به گزارش افکارنیوز، در فاز دوم اجرای طرح تطابق استاندارد مصرف سوخت خودروها دستور توقف تولید هشت مدل خودروی جدید از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به پلیس راهبر ناجا و وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت انجام اقدامات بعدی صادر شد.

در لیستی که از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، اسامی هشت خودروی جدید که به دلیل مصرف بالای سوخت دستور توقف خط تولید آنها صادر شده است، شامل (MVMX۳۳S دنده دستی)، (HAIMA S۷ STATION دنده اتوماتیک- نوع موتور: HM۴۸۴Q ۱۹۹۵ سی‌سی)، (کامیونت پادرا Z۲۴PA دنده دستی)، (JAC S۵ دنده دستی)، (LIFAN ۸۲۰ SEDAN دنده اتوماتیک)، (London taxi TX۴ SEDAN دنده اتوماتیک)، (وانت تک کابین تک دیفرانسیل بنزینی CC۱۰۳۱PD۰۵ Wingles۵ دنده دستی)، (BAIC BJ۴۰L HATCHBACK دنده اتوماتیک) است.

فاز اول استاندارد مصرف سوخت خودروها از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۴ اجرایی شد هرچند که این استاندارد در گذشته نیز جزو استانداردهای اجباری بوده است. این درحالی است که فاز دوم این طرح باید ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۶ اجرایی می‌شد که با تصویب کارگروه مصرف سوخت شش‌ماه به تعویق افتاد و به خودروسازان فرصت داده شد تا استانداردهای مصرف سوخت را تا ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۷ رعایت کنند. فاز سوم اجرای استاندارد جدید مصرف سوخت نیز از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۸ آغاز می‌شود که معیار ان مشابه معیارهای فعلی اتحادیه اروپاست.

مقوله استاندارد مصرف سوخت خودروها مجزا از طرح استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی است و تا پیش از این ۲۰ مدل خودرو نمی‌توانستند این استانداردها را رعایت کنند که با اضافه شدن این هشت مدل خودروی جدید تعداد خودروهایی که به دلیل مصرف سوخت بالا خط تولید آنها متوقف می‌شود، به ۲۸ مورد خواهد رسید.

در ذیل تصویر مربوط به اسامی هشت خودروی جدید که از سوی سازمان ملی استانارد ایران به دلیل مصرف سوخت بالا صادر دستور توقف تولید آن ها صادر شده به همراه نام شرکت سازنده آن ها آمده است.


منبع : افکار نیوز


برچسب ها : خط تولید 8 خودرو متوقف شد ,

پرونده قیمت بنزین در آینده باز است

پرونده قیمت بنزین در آینده باز است

پرونده بنزین همواره روی میز دولت باز است و تقریبا هر ماه یک‌بار گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد تصمیمی که دولت می‌خواهد درباره آینده سوخت در کشور اتخاذ کند، مطرح می‌شود. گزینه‌های احتمالی بین دونرخی کردن، سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت سوخت می‌چرخد و فعلا با الزام استفاده از کارت سوخت، احتمال سهمیه‌بندی از همه قوی‌تر است.

به گزارش ایسنا، در بودجه سال 1397 دو تبصره ۱۴ و ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ رنگ دیگری به احتمال افزایش قیمت بنزین در سال جاری داد و حتی سقف ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نیز برای مابه تفاوت افزایش قیمت حامل های انرژی در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ تعیین شد.

از همان زمان زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین دهان به دهان شد و احتمالات حول و حوش این موضوع همچنان مطرح می‌شود. احتمالاتی که با الزام مجدد استفاده از کارت سوخت قوت گرفت و هرچند شایعات از احتمال دو نرخی شدن و حتی افزایش قیمت بنزین خبر می دهند اما هنوز هیچ مقام مسئولی به طور رسمی این شایعات را تایید نکرده است.

تنها موضوعی که محرز است این است که دولت قصد دارد استفاده از کارت سوخت را به طور جدی پیگیری کند و اینکه بر اساس لایحه بودجه اجازه دارد قیمت سوخت را افزایش دهد. این درحالی است که روند مصرف سوخت در کشور به شدت در حال افزایش است و هر ماه شاهد افزایش مصرف بنزین نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل هستیم.به طوریکه طبق اخرین آمار مصرف بنزین در خردادماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 11 درصد رشد داشته است.

در این راستا،حسن ضیاء کاشانی،مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار کرد: در حال حاضر نیاز داخلی کشور به بنزین با تکمیل فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس تامین می‌شود اما از سوی دیگر متاسفانه سالی ۱۰ درصد به رشد مصرف بنزین اضافه می‌شود که بخشی از آن هم مربوط به قاچاق است. زیرا با توجه به تضعیف استفاده از کارت سوخت، میزان قاچاق نسبت به سال‌های قبل افزایش پیدا کرد است. یکی دیگر از دلایل افزایش مصرف بنزین تولید و فروش خودروهای داخلی است که برخی از این خودروها سوخت بیشتری مصرف می‌کنند.

LPG جایگزین بنزین شود :

وی با بیان اینکه LPG می‌تواند جایگزین بنزین شود، توضیح داد: در حال حاضر LPG در کشور تولید و صادر می‌شود و می‌تواند تا ۴۰ میلیون لیتر جایگزین بنزین شود. اگر از رانندگان تاکسی که پرمصرف ترین مشتریان سوخت هستند، سوال شود، مشخص می‌شود که آنها LPG را به CNG ترجیح می‌دهند. دنیا به سمت استفاده LPG به جای بنزین و CNG به جای نفت گاز در حرکت است اما ما با توجه به شرایطی که داشتیم CNG را جایگزین بنزین کردیم. به نظر من LPG می‌تواند نیاز کشور را تامین کند و با تحریم‌ها مقابله کند. نیاز به تکنولوژی خاصی هم ندارد و تنها نصب پیت در خودروها کافی است.

هر گونه افزایش قیمت بنزین ظلم در حق مردم است :

مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش در ادامه در مورد واقعی کردن قیمت بنزین اظهار کرد: زمانی که در شرکت پخش مسئولیت داشتم، از واقعی شدن قیمت‌های سوخت دفاع می‌کردم اما در حال حاضر متوجه می‌شوم با حقوقی که دریافت می‌کنم تنها می‌توانم تا شانزدهم ماه یک زندگی معمولی را اداره کنم. به طور کلی با این سقف پرداختی حقوق در داخل کشور هر گونه افزایش قیمت سوخت ظلم در حق مردم است.

کارت سوخت مانع قاچاق فرآورده می‌شود :

کاشانی با تاکید بر اینکه کارت سوخت تنها ابزاری است که می‌تواند از قاچاق فرآورده جلوگیری کند، افزود: در زمانی که کارت سوخت در ایران ارائه شد، همه کارکردهای آن به کار گرفته نشد و به طور کلی طرح آن کاملا پیاده نشد. زمانی که مردم از کارت سوخت استفاده کردند، میزان مصرف ۲۵ میلیون لیتر در روز کاهش یافت در حالی که همه خودروها در سراسر کشور در حال تردد بودند و کمبود بنزینی در کشور وجود نداشت.

وی ادامه داد: قرار بود کارت سوخت جایگزین کارت خودرو شود و میزان سوخت متناسب با نوع و مدل خودرو تعیین شود که این طرح کامل اجرایی نشد من مطمئن هستم در حال حاضر ۱۵ میلیون لیتر بنزین در حال قاچاق است.

این درحالی است که عباس کاظمی مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش بر واقعی شدن قیمت سوخت تاکید کرد و ایسنا گفت: به نظر من تنها راه مدیریت مصرف سوخت در کشور واقعی کردن قیمت آن است.


منبع : isna

برچسب ها : پرونده قیمت بنزین در آینده باز است ,

مذاکره با سازمان بنادر برای اخذ سفارش ساخت شناور/ توافق‌نامه ساخت ۴۴ فروند کشتی در صدرا

مذاکره با سازمان بنادر برای اخذ سفارش ساخت شناور/ توافق‌نامه ساخت ۴۴ فروند کشتی در صدرا

مدیرعامل صدرا از هدف گذاری تحویل دومین افراماکس به ونزوئلا خبرداد و گفت: توافق ساخت ۴۴ فروند کشتی در صدرا در مرحله نهایی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، صبح امروز مجمع عمومی عادی سالیانه و عمومی فوق‌العادهشرکت صدرا در سال مالی 96 برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل صدرا به اهم اقدامات انجام شده در سال مالی 96 در شرکت صدرا اشاره کرد و گفت: در حوزه کشتی‌سازی اولین کشتی نفتکش افرا ماکس تحویل شد که این پس از اخذ گواهینامه‌های معتبر مورد نیاز انجام شد.

محمد رحیم دهقانی ادامه داد: همچنین دومین فروند از کشتی افرا ماکس در حال تکمیل است که به کشور ونزوئلا تحویل خواهد شد.

وی افزود: تحویل قطعی 3 فروند بارج جمع‌آوری آلاینده‌های نفتی به کارفرما در سال 96 در داکینگ شناورها با طول 140 متر و وزن 3300 تن از اهم اقدامات انجام شده در حوزه کشتی‌سازی در سال 96 بود.


مدیرعامل صدرا ادامه داد: در حال مذاکره با سازمان بنادر و دریانوردی برای سفارش ساخت شناور داخلی هستیم.

دهقانی افزود: تعمیرات 143 فروند کشتی در کشتی‌سازی و جزیره صدرا در سال 96 انجام شده است.

مدیرعامل صدرا بیان داشت: همچنین تکمیل سکوی 14 فاز جنوبی، تعمیر و بازسازی پمپ‌خانه حوضچهخشک و لایروبی جزیره صدرا از موارد انجام شده در سال قبل بود.

وی اضافه کرد: تهیه طرح تعمیرات اساسی زیرساخت کارخانه و ماشین‌آلات و شروع در سال 96 و پیشرفت آن به میزان 77 درصد از فعالیت‌های انجام شده است.

مدیرعامل صدرا درباره روند سود و زیان صدرا در سال‌های قبل اشاره کرد: در سال 94 این روند 121 میلیارد تومان (منفی)، در سال 95 مبلغ 43 میلیارد تومان (منفی) و در سال 96 مبلغ 557 میلیارد تومان (مثبت) بوده است.


دهقانی ادامه داد: درآمد پیمان‌ها در سال 94 مبلغ 207 میلیارد تومان و در سال 96 مبلغ 936 میلیارد تومان بود.

مدیرعامل صدرا گفت: هزینه‌های اداری و عمومی در سال 96 به 11 میلیارد تومان کاهش یافته است همچنین هزینه‌های مالی صدرا در سال 96 حداکثر 9 میلیارد تومان بوده است.

دهقانی افزود: در بخش سود هر سهم EPS در سال 94 هر سهم 80 تومان زیان و در سال 95 مبلغ 28 تومان زیان و در سال 96 به 371 تومان سوددهی رسید.

وی ادامه داد: امسال سال برداشت محصول صدرا است که تکمیل ساخت، حمل، نصب و راه‌اندازی سکوهای پارس جنوبی را خواهیم داشت.

دهقانی از تکمیل ساخت دومین کشتی افرا ماکس، بازاریابی در حوزه ساخت شناورهای خدماتی، فراساحل و شناورهای صیادی خبرداد و گفت: توافق‌نامه ساخت 44 فروند کشتی در صدرا در مرحله نهایی قرار دارد.

مدیرعامل صدرا اضافه کرد: در حوزه فرا ساحل و نفت و گاز با توجه به خروج توتال از کشور مذاکراتی با وزارت نفت آغاز کرده‌ایم تا با خروج توتال بخشی از پروژه‌ها در صدرا انجام شود.

دهقانی ادامه داد: روند قیمت سهام صدرا از مجمع قبلی با رقم 824 تومان به 1328 تومان در مجمع فعلی رسید و این روند صعودی است.

وی تاکید کرد: تلاش برای به ثمر رسیدن 10 پروژه سکوی نفتی در واقع خود 10 پالایشگاه است. اولین سکو بارگیری و نصب شد و 4 سکو هم پیشرفت بالای 90 درصد دارند.

بنابراین گزارش در ادامه این مراسم گزارش حسابرس و بازرس قانونی به مجمع عمومی عادی صاحبان صدرا ارائه شد. پس از بیان این گزارش دهقانی توضیحاتی درباره تعمیر دو شناور ترکیه‌ای داد.

وی اضافه کرد: این دو شناور استراتژیک مربوط به یک شرکت ترکیه‌ای بود که از عراق به بوشهر منتقل شد تا در صدرا تعمیر شود.

مدیرعامل صدرا ادامه داد: از یک سال قبل از آنکه ما وارد صدرا شویم این دو فروند شناور دایک شده بود، بدهی تعمیرات پرداخت شده بود اما بابت هزینه پارکینگ 1.2 میلیون دلار شرکت ترکیه‌ای بابت این دو فروند کشتی (که در واقع برای سالویج) مناسب بود به صدرا بدهکار بود.

مدیرعامل صدرا توضیح داد: در این راستا مذاکراتی با مالک انجام شد که این 2 شناور را به ما بفروشد. این شناورها قبل از نوسانات اخیر 12 میلیون دلار قیمت داشت که ما نهایت این دو را با قیمت 3.2 میلیون دلار خریداری کردیم که 1.2 میلیون دلار آن شرکت به ما بدهی داشت و ما با پرداخت 2 میلیون دلار در قالب 400 هزار دلار نقد و 1.6 میلیون دلار در 4 قسط پرداخت کردیم.


وی ادامه داد: اگر می‌خواستیم چنین شناوری را اجاره کنیم روزانه 7 هزار دلار باید پرداخت می‌کردیم بابت اجاره که در حال حاضر یکی از این شناورها بابت همین فعالیت‌ها استفاده می‌شود.


مدیرعامل صدرا درباره شناورهای افرا ماکس و قرارداد با ونزوئلا افزود: یکی از این شناورها تحویل شد و یکی نیز تکمیل شده است، زمانیکه ونزوئلا این قرارداد را با صدرا منعقد کرد هر دلار آمریکا 7 بولیوار بود الان هر دلار آمریکا 52 هزار بولیوار است و ونزوئلا به هیچ وجه قادر به ادامه کار با ما نیست تا آن 2 فروند دیگر را بسازیم. در حال مذاکره هستیم که پس از 126 میلیون دلاری که از آنها گرفتیم یک شناور دوم به آنها تحویل دهیم و 2 فروند افراماکس دیگر را برای خود بسازیم.


وی همچنین درباره پاداش‌های هیأت مدیره و مدیرعامل توضیح داد: مدیرعامل و هیأت مدیره صدرا یک ریال پاداش و حق‌الجلسه دریافت نمی‌کنند.

در ادامه این جلسه حسابرس و بازرس قانونی برای سال 97 انجام شد ضمن آنکه روزنامه ابرار به جای دنیای اقتصاد بابت اطلاع رسانی صدرا در حوزه سهام انتخاب شد و همچنین حق حضور اعضای غیر موظف برای سال 97 به ازای هر جلسه 700 تومان تعیین شد.


منبع : فارس
برچسب ها : مذاکره با سازمان بنادر برای اخذ سفارش ساخت شناور ,

تولید خودرو "ناقص" شد

تولید خودرو

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: در چند هفته اخیر تولید خودرو در کشور کاهش یافته ضمن آنکه درصد قابل توجهی از خودروها نیز به دلیل کسری قطعه، ناقص تولید شده و در کف کارخانه‌ها متوقف می‌شوند .

محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه در کنار تمام مشکلات داخلی و خارجی، انباشت قطعات و مواد اولیه وارداتی تولید قطعه در گمرک، جدیدترین مشکل صنعت قطعه‌سازی است.

وی با بیان اینکه قطعات و مواد اولیه وارد گمرک شده اما این سازمان برای ترخیص آنها کد ۱۴ رقمی بانک مرکزی را طلب می‌کند، خاطرنشان کرد: ‌برای دریافت کد ۱۴ رقمی به بانک مرکزی که مراجعه می‌کنیم می‌گویند کد وقتی صادر می‌شود که تخصیص ارز مربوطه در سامانه نیما صورت گرفته باشد که آن نیز با مشکلات و تاخیر فراوانی همراه است.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ادامه داد: بنابراین صنعت خودرو و قطعه‌سازی در چرخه معیوبی گرفتار شده که علی‌رغم تامین قطعات و ورود آنها به گمرک، امکان ترخیص مواد اولیه برای استفاده در کارخانه‌های قطعه‌سازی و خودروسازی وجود ندارد.

وی افزود: نتیجه این وضعیت این است که از یک سو تیراژ تولید خودرو نزولی شده و از سوی دیگر درصد قابل توجهی از خودروهای تولیدی نیز به دلیل کسری قطعات، به صورت ناقص تولید شده، در کف کارخانه‌های خودروسازی مانده و امکان عرضه آنها به بازار وجود ندارد. این وضعیت باعث کاهش عرضه و ملتهب شدن بازار خودرو از یک سو و تشدید مشکلات مالی خودروسازان و قطعه‌سازان از سوی دیگر خواهد شد.

نجفی‌منش با بیان اینکه امیدواریم با هم‌اندیشی سازمان‌های مرتبط به‌ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و بانک مرکزی، این مشکل به زودی حل شود، تصریح کرد: در شرایطی که آمریکا برای ضربه زدن به اقتصاد و اشتغال ملی، تحریم صنعت خودرو را به عنوان اولین تحریم‌ها در نظر گرفته است، بروز چنین مشکلاتی در داخل قابل قبول و پسندیده نیست و هرچه زودتر باید حل شود وگرنه وضعیت نزولی تولید خودرو تشدید و مشکلات صنایع قطعه‌سازی افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، در طول سال گذشته و دو ماهه نخست امسال تولید انواع خودرو با روندی صعودی همراه بود با این حال بررسی جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه وضعیت تولید خودرو نشان می‌دهد که در خرداد ماه امسال تولید انواع خودرو ۱۹.۶ درصد کاهش یافته است.


منبع : ایسنا

برچسب ها : تولید خودرو "ناقص" شد ,

واشنگتن مجوز تحویل هواپیماهای ATR و ایرباس به ایران را صادر نمی کند

واشنگتن مجوز تحویل هواپیماهای ATR و ایرباس به ایران را صادر نمی کند

مقام ارشد آمریکایی گفت: دولت آمریکا بعید است مجوزی صادر کند که بر اساس آن به شرکت های ایرباس و ای تی آر اجازه دهد به ارائه خدمات هوانوردی به ایرلاین های ایرانی ادامه دهند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از فایت گلوبال، این مقام آمریکایی همچنین گفت دولت آمریکا بعید است با درخواست جدید ای تی آر برای تحویل تعداد بیشتری هواپیما به ایرلاین‌های ایرانی موافقت کند.

مارشال بیلینگسلا، دستیار وزیر خزانه داری آمریکا در امور تامین مالی تروریسم گفت تولید کنندگان هواپیما برای پشتیبانی کامل از هواپیماهای ارسال شده به ایرلاین های ایرانی باید «مجوزهایی از ما دریافت کنند»... «اما در این مرحله، من فکر می کنم ما در موقعیتی نیستیم، اعلام کنیم که چنین مجوزهایی را صادر خواهیم کرد.»

بیلینگسلا همچنین خاطرنشان کرد آمریکا بعید است با درخواست جدید ای تی آر برای تحویل تعداد بیشتری هواپیما به ایرلاین‌های ایرانی موافقت کند. «ما در موقعیتی نیستیم که در این زمان انعطاف بیشتری برای معاملات با ایران نشان دهیم.»

این مقام آمریکایی گفت از زمان لغو این مجوزها، آمریکا «شاهد افزایش در خریدهای پنهانی قطعات یدکی از سوی ایرانی‌ها بوده است.»


منبع : فارس

برچسب ها : واشنگتن مجوز تحویل هواپیماهای ATR و ایرباس به ایران را صادر نمی کند ,

گرانی مسکن اجتناب ناپذیر است/ در پیش رو بودن افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها

گرانی مسکن اجتناب ناپذیر است/ در پیش رو بودن افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها

دبیر انجمن انبوه سازان اصفهان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی گرانی مسکن اجتناب ناپذیر است اما به افرادی که واقعا به خانه نیازمندند توصیه می‌کنم خرید خود را انجام دهند.

احمد تولا در گفت‌وگو با ایمنا، با اشاره به قیمت مسکن در اصفهان گفت: با وضعیتی که در مسکن وجود دارد، قطعاً گرانی اجتناب ناپذیری خواهیم داشت، البته گرانی طوری نخواهد بود که با جهش همراه باشد، درصورتی جهش اتفاق می‌افتد که پول‌های سرگردان به بخش مسکن وارد شود.

وی با اشاره به میزان افزایش قیمت مسکن در اصفهان افزود: در اصفهان حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌ایم که این روند رو به رشد است.

دبیر انجمن انبوه سازان اضافه کرد: گرانی مسکن با توجه به افزایش پول‌های سرگردان یک امر اجتناب ناپذیر است که اگر این مبالغ به سمت بازار مسکن به جای بازار سکه و ارز وارد شود هم منجر به اشتغال شده و هم گردش مالی خوبی را در کشور رقم خواهد زد.

تولا با اشاره به اقدامات دولت که مانع ورود سرمایه به سمت بازار مسکن شد ادامه داد: افزایش سودهای بانکی از ۱۵ به ۲۰ درصد باعث شد تا سرمایه‌ها مجددا وارد بانک ها شود، از این رو از ابتدای سال جدید بازار مسکن با مشکلات جدی همراه شده است.

اخذ مالیات از واحدهای خالی محقق نمی‌شود :

وی در پاسخ به اینکه آیا اخذ مالیات از واحدهای خالی می‌تواند در رونق خرید و فروش موثر باشد یا خیر گفت: این امر محقق نخواهد شد، دولت در این مورد مخالفت کرده است، زیرا مسائلی مانند فرار از مالیات بوجود می آید، از طرفی باید دید آیا واقعا خانه خالی داریم یا اینکه فقط تصوری از خانه خالی وجود دارد؟ که بررسی این موضوع هم زمان بر و هم هزینه بر است.

دبیر انجمن انبوه سازان اضافه کرد: علت وجود خانه‌های خالی چند مسئله است، یکی اینکه رکود چند ساله باعث جلوگیری از تولید مسکن شده است، به بیانی دیگر افرادی که تولید کردند قصد فروش داشتند اما به دلیل نبود تقاضا خانه‌ای فروخته نشد و خانه های آماده باقی مانده و واحد جدید هم ساخته نشد.

نفروختن خانه احتکار نیست :

تولا افزود: علت دیگر فرهنگی است و آن این است که مردم مطمئن ترین مکان برای سرمایه گذاری را بخش مسکن می‌دانند. البته با توجه به مشکلات اقتصادی باید این حق را به آنان داد، اما ورود حجمی از سرمایه‌ها در سالیان گذشته منجر شده تا بازار کمی اشباع شود.

دبیر انجمن انبوه سازان تصریح کرد: بنابراین اگر خانه افراد فروش رفت سودی حاصل می‌شود و در غیر این صورت خانه همانطور باقی می‌ماند تا گران تر شده و بعد فروخته شود. البته اسم این کار را احتکار نمی‌توان گذاشت بلکه نوعی اطمینان است.

سالانه ۶۰۰ هزار واحد مسکن نیاز است :

تولا در پاسخ به اینکه سالانه چه تعداد به مسکن نیاز است؟ گفت: طبق آخرین آماری که از وزارت راه به دست آمده ۶۰۰ هزار واحد در کل کشور باید ساخته شود. البته به نظر من این عدد تنها نیاز حاشیه نشینان و خانه‌های غیر استاندارد است.

وی در خصوص خانه‌های غیر استاندارد اصفهان گفت: با توجه به اینکه در سراسر اصفهان شهرک‌هایی مانند بهارستان، سپاهان شهر و فولادشهر ساخته شد، اصفهان وضعیت بهتری نسبت به سایر شهرها در این خصوص دارد. البته در خصوص نیاز اصفهان به واحدهای خالی آمار دقیقی در دست نیست.

اگر نیاز دارید همین امروز خرید کنید :

دبیر انجمن انبوه سازان در پاسخ به اینکه با توجه به وضعیت اقتصاد آیا به سرمایه گذاری در بخش مسکن توصیه می‌کنید گفت: توصیه‌ من این است آن‌هایی که واقعا به خانه نیاز دارند خرید کنند، متاسفانه تا زمانی که چیزی گران نشده خرید نمی‌کنیم و همین عاملی برای رکود و جهش قیمت‌هاست.

انتظار مسکن برای افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها :

تولا در پاسخ به اینکه آیا قیمت ها کاهش خواهد داشت و یا خیر تصریح کرد: بعید است شاهد کاهش قیمت باشیم، امروز قیمت‌ها به طور سرسام آوری افزایش داشته و در آینده هم به طور متوسط شاهد افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره به هزینه بالای ساخت مسکن که در افزایش قیمت‌ها موثر است گفت: برای ساخت هر متر مکعب خانه باید هزینه ۶۰۰ هزار تومانی در قبال خدمات نظام مهندسی، تامین اجتماعی، آتش نشانی و ... پرداخت شود. این درحالی است که هزینه ساخت و هزینه زمین را باید به کل ساخت اضافه کرد.

تامین اجتماعی در قبال هزینه دریافتی هیچ خدماتی نمی‌دهد :

دبیر انجمن انبوه سازان با انتقاد از رویه تامین اجتماعی برای ساخت مسکن گفت: برای ساخت خانه باید هزینه هنگفتی به تامین اجتماعی پرداخت شود در صورتی که این سازمان هیچ تعهدی برای ارائه خدمات نمی‌دهد! این درحالی است که شهرداری سالانه ۱۰ یا ۲۰ درصد در کسب پروانه تخفیف قائل می‌شود اما این روند تامین اجتماعی باعث بی اثر شدن این اقدام شهرداری می‌شود.

تولا گفت: متأسفانه این روند قانونی شده و از این قانون تفسیرهای متفاوتی می‌شود، طبق این بخش نامه ۱۵ درصد از هزینه پروانه ساختمانی باید به تأمین اجتماعی داده شود، اما تفسیر تامین اجتماعی از این روند این‌گونه است که این ۱۵ درصد از عوارض، تراکم، جرایم و سهم آتش نشانی که در پروانه پرداخت شده است باید گرفته شود در صورتی که ۱۵ درصد تنها باید از بخش عوارض گرفته شود.

وی تصریح کرد: همچینین این هزینه باید در ۳۶ ماه پرداخت شود در صورتی که اینطور نیست و جالب تر اینکه تامین اجتماعی در قبال پرداخت این هزینه باید کارگران را بیمه کند در صورتی که در قبال این موضوع هزینه جداگانه‌ای طلب میکند. این اداره مدعی است در صورتی که حادثه ای برای کارگران رخ داد، هزینه بازنشستگی را به خانواده کارگر آنان می پردازیم، در صورتی که سازنده می‌تواند این کار را با این مبلغ انجام دهد و نیازی نیست هزینه‌ای به تامین اجتماعی بابت حادثه‌ای که مشخص نیست رخ دهد یا خیر پرداخت شود.


منبع : khabarfarsi.com

برچسب ها : گرانی مسکن اجتناب ناپذیر است/ در پیش رو بودن افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها ,

افزایش وام مسکن جوانان به ۲۱۳ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله

افزایش وام مسکن جوانان به ۲۱۳ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمد حسن مرادی اعلام کرد: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۷ در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش یافت.

وی ادامه داد: بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه در پایان سال پنجم برای حساب‌های افتتاحی طی سال‌ جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب ۹۱۰، ۷۶۰ و ۶۱۰ میلیون ریال و در پایان سال پانزدهم به ترتیب ۲.۱۳۰، ۱.۷۷۰ و ۱.۴۲۰ میلیون ریال خواهد بود.

به گفته این مقام مسئول در شبکه بانکی حداکثر تسهیلات اعطایی بر اساس تقسیم بندی جغرافیای در شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها توسط بانک مرکزی تعیین خواهد شد و حداکثر تسهیلات اعطایی با توجه به تقسیم بندی جغرافیایی (شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حساب های افتتاحی طی سال ۱۳۹۷ به ترتیب در پایان سال پانزدهم بالغ بر ۲.۱۳۰، ۱.۷۷۰ و ۱.۴۲۰ میلیون ریال در پایان سال ششم به ترتیب بالغ بر ۸۳۰، ۶۶۰ و ۱۰۰ میلیون ریال در پایان سال پنجم به ترتیب بالغ بر ۹۱۰، ۷۶۰ و ۶۱۰ میلیون ریال تعیین شده است.

مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذکر استفاده نماید باید سپرده گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. برای افتتاح کنندگان حساب در سال ۱۳۹۷، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۷.۱۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۵.۹۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۴.۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها است.

وی در این باره افزود: یکی از مزایای حساب پس انداز مسکن جوانان برنامه ای بودن حساب است و این امکان را به سپرده گذار می دهد که بتواند واریزی های خود را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهیانه، سالیانه یا یکجا در زمان افتتاح حساب واریز کند.

به گفته این مقام مسئول، از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توأم با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین خواهد بود.

وی تأکید کرد: هر کدام از سپرده گذارانی که در سال‌ جاری و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه کنند.

به گزارش مهر، حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح کنندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در سال ۹۷ مبلغ ۳۸۰ هزار ریال بوده و در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد و حداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور است.


منبع : خبرگزاری مهرهنوز هم وام‌های کم‌بهره‌وطولانی‌مدت،گره بی‌خانه‌ها را بازمی‌کند

هنوز هم وام‌های کم‌بهره‌وطولانی‌مدت،گره بی‌خانه‌ها را بازمی‌کند

تحلیلگران اقتصادی معتقدند جولان سفته‌بازار در بازار مسکن به سازندگان، متقاضیان مصرفی و حتی بنگاه‌ها آسیب می‌رساند؛ چراکه در یک مدت معدود بازار رونق می‌گیرد و در یک زمان طولانی به رکود می‌رود.

از زمستان سال گذشته که نرخ ارز فتح قله‌ها را یکی پس از دیگری آغاز کرد، آرامش از دیگر بازارها نیز رخت بست. بازار مسکن هم که سال‌ها تن بر رخوت و سکون داده بود، نتوانست از این نوسانات خود را در امان بدارد.

به نوشته مجله تجارت فردا،تغییر و تحولات اقتصادی کشور در چند ماه اخیر برای اکثر مردم جامعه بسیار محسوس بوده و یکی از این تحولات مهم در متغیرهای اقتصادی که اخیرا توجه زیادی را نیز به خود جلب کرده، افزایش نسبتا شدید قیمت در بازار مسکن و به طور خاص بازار مسکن تهران بود. افزایش قیمتی که قدرت خرید خانوارها را به طور قابل توجهی ضعیف و بخشی از متقاضیان مصرفی را به اجبار از بازار خارج کرد.

در سوی دیگر جهش نرخ ارز به طور مستقیم بر ارزش دارایی‌های وابسته به واردات مثل خودرو (به طور خاص خودروهای وارداتی) اثرگذار بود و قیمت آن‌ها را به شدت افزایش داد. طلا و سکه نیز با وجود ثبات و حتی افت ارزش هر اونس طلا در بازارهای جهانی، با افزایش قیمت شدید همراه شدند.

انتظارات تورمی بازار را به‌هم ریخت :

مجموع این موارد دست به دست هم داد که انتظارات تورمی به خصوص در مورد قیمت دارایی‌ها روند فزاینده‌ای به خود بگیرد و آهنگ رشد قیمت‌ها تسریع شود. در واقع پس از یک دوره رکودی نسبتا طولانی مدت و ثبات چند ساله و در برخی موارد حتی افت قیمت اسمی، اگرچه شروع دوره رونق و افزایش قیمت در بازار مسکن قابل پیش‌بینی بود، اما شدت آن بیش از حد انتظار بود.

یکی از اثرات مهم این اتفاق، بی‌ثباتی بازارها و افزایش انتظارات تورمی بود که مشخصا بر بازار مسکن هم اثرگذار شد. از لحاظ تئوری مسکن یک کالای غیرقابل تجارت و دارای بازار محلی است که ارتباط خیلی زیادی با نرخ ارز و اقلام وارداتی ندارد و از این رو نباید از محدود شدن روابط خارجی اثرپذیری قابل توجهی داشته باشد.

تاریخچه این بازار هم نشان می‌دهد که تحولات آن ارتباط چندانی به شدت و ضعف تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران نداشته است، اما آنچه در ماه‌های اخیر افزایش قیمت ارز و نااطمینانی‌ها از آینده برجام را با افزایش نسبتا شدید قیمت مسکن همراه کرد، بیشتر از همان بی‌ثباتی بازارها نشات می‌گیرد که موجب شده حجم عظیم نقدینگی ذخیره شده در حساب‌های بلندمدت بانکی به مرور به سمت این بازار و البته سایر بازارها روانه شود.

بر این اساس، تحریم‌ها و نوسان بازار ارز از یک طرف باعث جو روانی روی بازار مسکن می‌شود و از طرف دیگر، تا حدی نیز بر افزایش هزینه‌های ساخت و به خصوص بر روی مصالح و وسایل به کار رفته در فرآیند ساخت موثر هستند.

می‌توان گفت وجود یا نبود تحریم‌ها به خودی خود اثر مستقیم معناداری بر روند بلندمدت تحولات بازار مسکن ندارد و تنها در کوتاه‌مدت به آن شوک وارد می‌کند، اما رشد بالای نقدینگی در چند سال گذشته که موجب شده حجم عظیمی از نقدینگی ایجاد و انباشته شود، پتانسیل جهش قیمت در همه بازارها را به وجود آورده است که تحریم‌ها می‌تواند جرقه‌ای برای آن باشد.

علاوه بر این، چنین شرایطی بر انتظار فعالان بازار از تورم و افزایش قیمت‌ها نیز حایز اهمیت است. مسکن یک کالای غیرقابل تجارت است. در برخی موارد که بازار کالایی دچار مشکل می‌شود، دولت می‌تواند با واردات قیمت را به تعادل برساند. بازار گوشت و برنج در ایران بازاری است که به طور معمول دولت فعالیت مستمر دارد. اما آیا واردات مسکن برای افراد از سوی دولت امکان‌پذیر است؟

سوم این‌که مسکن از معدود بازارهایی در کشور است که درصد حضور بخش خصوصی در آن بسیار بالا است. در چنین فضایی آیا می‌توان اشخاص را مجبور کرد که کالای خود را به قیمتی زیر قیمت تعادلی که مدنظر دارند، بفروشند یا اجاره دهند.

بهترین راهکار برای کنترل بازار مسکن :

حال سوالی که ممکن است مطرح شود، این است که در شرایط موجود چه باید کرد؟ آیا دولت تنها باید نظاره‌گر باشد تا شاید در بلندمدت روند بازار اصلاح شود؟ نباید انتظار داشت دولت یا بخش‌های نظارتی منفعل باشند، بلکه دولت باید تمهیداتی بیاندیشد که بخش خصوصی به خوبی در این بازار فعال باشد. جولان سفته‌بازار در این بازار به سازندگان، متقاضیان مصرفی و حتی بنگاه‌ها نیز آسیب می‌رساند؛ چراکه در یک مدت معدود بازار رونق می‌گیرد و در یک زمان طولانی به رکود می‌رود.

چنانچه دولت همچون دولت‌های مترقی دنیا اقتصاد را با ثبات نگه دارد، آن هم با کنترل نقدینگی و تورم، آن زمان نگاه سفته‌بازی و دلالی از بین می‌رود و هر بخش براساس پیش‌بینی‌های صحیح اقتصادی رفتار خواهد کرد. این تمهیدات همه بازارها از جمله مسکن را می‌تواند سر و سامان دهد.

راهکار دوم، اخذ تمهیدات مشخص بخش مسکن است. قوانین و مقرراتی که به درستی نگاشته شود، می‌تواند در شرایط بحرانی تا حد بسیاری کمک حال دولت باشد. به طور نمونه، چنانچه بر خرید واحدهای مسکونی مازاد مالیات تصاعدی وضع شود یا بر درآمدهای اجاره بالاتر از حد مشخص مالیات‌های تصاعدی وضع شود، بسیاری از افزاد به این بازار به چشم بازار سرمایه‌گذاری نگاه نخواهند کرد.

پرداخت تسهیلات بلندمدت با بهره‌های کم به مسکن اولی‌ها با ساخت مسکن اجتماعی برای دهک‌های ضعیف جامعه یا پرداخت تسهیلات به شرکت‌هایی که در زمینه ساخت‌وساز انبوه فعال هستند، می‌تواند نتایج بهتری داشته باشد.

در همین حال، یکی از اصلی‌ترین اقدامات دولت، اصلاح ساختار پولی و بانکی کشور است و تا زمانی که اصلاحات اساسی صورت نگیرد، رونق کند می شود. کاهش سود بانکی توانست رونقی در بازار مسکن داشته باشد، اما در چند سال اخیر خیلی از دهک‌ها از تسهیلات جا مانده‌اند و این در حالی است که دهک‌هایی که حقوق کمتر از دو میلیون دارند، باید بیشتر مورد توجه دولت باشند تا بین عرضه و تقاضا توازن برقرار شود. توجه به مسکن استیجاری و حرکت عملیاتی برای استارت زدن این کار برای گام به گام خانه دار شدن می تواند مورد توجه قرار گیرد.

در نهایت می‌توان گفت دخالت‌های مستقیم و تحکمی و همچنین تعزیراتی هیچ‌کدام نمی‌تواند در شرایط موجود کمکی به بهبود وضعیت موجود کند. همان‌طور که تجربه‌های گذشته مشابه نیز گویای همین واقعیت است. تا روزگاری که دولت فکری اساسی برای مدیریت نقدینگی در اقتصاد نکند و هزینه‌های خود را سامان ندهد، این وضعیت بر بازار مسکن و سایر بازارها همچنان حاکم خواهد بود.


منبع : خبر انلاینسکه عقب نشینی روز قبل را جبران کرد؛ تأثیر منفی اظهارات یک نماینده مجلس بر بازار سکه

سکه عقب نشینی روز قبل را جبران کرد؛ تأثیر منفی اظهارات یک نماینده مجلس بر بازار سکه

بازار آزاد سکه بر خلاف روز گذشته، روندی صعودی را سپری کرد؛ افزایش نرخی که بیشتر تحت تأثیر اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر اینکه نحوه واگذاری سکه‌های پیش فروش شده با محدودیت‌هایی همراه خواهد شد، قرار داشت. همچنین نرخ ارز نسبت به روز شنبه افزایش اندکی داشت و درهم امارات با رشد ۷۴ تومانی، سیگنال رشد اندک را به دلار فرستاد.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ در دومین روز کاری هفته، هر سکه تمام طرح قدیم با رشد ۱۰ هزار تومانی نسبت به روز قبل، به قیمت ۲,۷۳۵,۰۰۰ تومان رسید.

همچنین هر سکه تمام طرح جدید تا لحظه تنظیم این خبر، ۲,۹۶۳,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شده که نسبت به نرخ پایانی روز شنبه، ۱۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان گران‌تر شده است.

هر نیم سکه بهار آزادی نیز در معاملات امروز، با افت ۱۵ هزار تومانی همراه شد و به قیمت ۱,۴۱۵,۰۰۰ تومان فروخته شد.

همچنین هر ربع سکه بهار آزادی در دومین روز هفته، ۷۵۳ هزار تومان ارزشگذاری شد که نسبت به روز قبل، ۳ هزار تومان گران‌تر شده است.

هر سکه یک گرمی نیز با افت ۵ هزار تومانی به رقم ۴۱۹ هزار تومان رسیده است. به نظر می‌رسد آنچه در روز‌های اخیر، بازار سکه را تحت تأثیر قرار داده است، ابتدا تمدید یک دوره چهار ماهه توسط گروه ویژه اقدام مالی در جهت تعلیق اقدامات متقابل علیه ایران بوده است. این اقدام سیگنال مثبتی را به بازار داخلی ارز و سکه ارسال کرده است و روز گذشته نیز شاهد کاهش قیمت در بازار سکه و ارز بودیم.

اما آنچه امروز فضای بازار را افزایش داده، واکنش فعالان بازار نسبت به اظهارات یک نماینده مجلس نسبت به بازار سکه است. بنا بر این گزارش، نماینده مردم گلپایگان در مجلس گفته است: ما در این طرح به دنبال این هستیم تا بتوانیم در بازار وضعیت عرضه و تقاضا را تنظیم کنیم. اگر دولت و بانک مرکزی نتوانستند در این زمینه موفق عمل کنند مجلس وظیفه دارد وارد عمل شود. قانونگذار تصمیم گرفته تا در این زمینه محدودیت ایجاد کند و این طرحی است که از طرف مجلس داده شده و لایحه‌ای از سوی بانک مرکزی ارائه نشده است که به هویت بانک مرکزی آسیب وارد کند.

علی بختیار در گفت وگو با ایسنا با اشاره به نحوه واگذاری سکه‌های پیش فروش شده بر اساس این طرح، بیان کرد: در این طرح به هر کس که سکه‌ پیش خرید کرده باشد، تنها ۱۰ سکه به او واگذار می‌شود و مابقی پولش برگردانده می‌شود.

اما آنچه در شرایط فعلی بازار مهم است، اعتماد مردم به سیاست‌گذار پولی و آرامش در بازار است، ولی با این اظهارات، به نظر می‌رسد که ممکن است مردم احساس کنند، بانک مرکزی به تعهدات خود پایبند نیست و دیگر در هیچ شرایطی به این نهاد اعتماد نخواهند کرد و با ورود به بازار‌های دیگر زمینه‌ساز نوسان شدیدی خواهند شد. در شرایط فعلی، بسیاری از معامله‌گران با جوسازی پیرامون اظهارات مبنی ‌بر ممنوعیت واگذاری سکه پیش‌فروش توانستند قیمت‌ها را نوسانی کنند.

بازار آزاد ارز با نوسان و حجم کم سپری می‌شود :

بر اساس این گزارش، بازار آزاد ارز در اوضاع کنونی با حجم معاملات کمتر نسبت به هفته قبل، همراه و بیشتر معامله گران تحت تاثیر بازار ثانویه ارز و امکان تامین از محل ۲۰ درصدی صادرات غیرنفتی قرار دارند. بر اساس این گزارش، نرخ دلار آمریکا در دومین روز هفته با رشد اندک نسبت به روز شنبه در کانال ۸۰۰۰ تومانی قیمت گذاری شده است.

هرچند با توجه به ممنوعیت خرید و فروش دلار آمریکا خارج از کانال ۴۲۰۰ تومان، ممکن است برخی دلالان بازار آزاد، نرخ‌های متفاوتی را ثبت کنند، با توجه به رشد اندک درهم امارات در کانال ۲۲۰۰ تومانی و تأثیر مستقیمی که این ارز بر نرخ دلار آمریکا در بازار داخلی دارد، می‌توان نتیجه گرفت که دلار در بازار امروز با رشد اندکی همراه شده است، زیرا برابری ثبات دلار به درهم در عدد۶۷/ ۳، ارزش درهم به ریال در میان معامله‌گران از اهمیت زیادی برخوردار است، چون با توجه به آن، ارزش دلار به ریال را می‌توان تخمین زد. همچنین در بازار امروز، هر یورو با رشد ۳۶۰ تومانی به رقم ۹۷۰۰ تومان و هر پوند انگلیس نیز با افزایش ۴۰۰ تومانی به رقم ۱۰۹۰۰ تومان رسیدند.

نرخ ۳۹ ارز در بانک مرکزی ثابت ماند :

بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه دهم تیرماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار و ۶۱۰ ریال قیمت خورد.

همچنین نرخ هر پوند انگلیس بدون تغییر نسبت به روز شنبه ۵۶هزار و ۲۷۸ ریال و هر یورو نیز بدون تغییر در مدت مشابه ۴۹ هزار و ۸۰۷ ریال ارزش‌گذاری شد.

بنابراین، هر فرانک سوئیس ۴۳ هزار و ۳۵ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۷۶۵ ریال، کرون نروژ ۵ هزار و ۲۳۱ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۶۸۲ ریال، روپیه هند ۶۲۳ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۶۰۳ ریال، دینار کویت ۱۴۰ هزار و ۷۳۴ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۵ هزار و ۵ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۶۲۰ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۴۳۲ ریال، ریال عمان ۱۱۰ هزار و ۸۱۸ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار و ۴۲۱ ریال قیمت خورد.

همچنین نرخ راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۱۰۵ ریال، لیر ترکیه ۹هزار و ۲۸۹ ریال، روبل روسیه ۶۸۰ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۷۰۶ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۹۶ ریال، لیر سوریه ۸۳ ریال، دلار استرالیا ۳۱ هزار و۵۴۴ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۳۶۳ ریال، دینار بحرین ۱۱۳ هزار و ۳۲۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۲۶۷ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۶۹۲ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۸ هزار و ۷۲۲ ریال تعیین شد.

نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۸۳۶ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۹۰۲ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۴۳۸ ریال، یکصد بات تایلند ۱۲۹هزار و ۱۳۳ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۵۵۹ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۸ هزار و ۲۶۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۲ هزار و ۴۹۰ ریال، افغانی افغانستان ۵۸۲ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۱ هزار و ۳۰۵ ریال، منات آذربایجان ۲۵ هزار و ۶۵ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۶۵۴ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۶۷ ریال ارزش‌گذاری شد.


منبع : تابناک اقتصادی

برچسب ها : سکه عقب نشینی روز قبل را جبران کرد؛ تأثیر منفی اظهارات یک نماینده مجلس بر بازار سکه ,

تامین مایحتاج مردم با ارز دولتی/ تخصیص ۷ هزار میلیارد تومان یارانه برای دو دهک پایین درآمدی

تامین مایحتاج مردم با ارز دولتی/ تخصیص ۷ هزار میلیارد تومان یارانه برای دو دهک پایین درآمدی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حفظ ثبات بازار و تامین مایحتاج مردم با ارز دولتی بزرگترین تلاشی است که دولت برای حفاظت از زندگی دهک‌های پایین جامعه در دستور کار دارد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره جزئیات برنامه دولت برای محافظت از زندگی دهک‌های پایین جامعه، گفت: تلاش دولت برای حفظ ثبات بازار و تامین مایحتاج مردم با ارز دولتی بزرگترین اقدامی است که برای حفاظت از زندگی دهک‌های پایین جامعه در حال انجام است.

وی با اشاره به تصمیمات دولت برای کنترل بازار در جریان نوسانات اخیر ارزی گفت: دولت تلاش کرده تا تمام کالاهای مرتبط با نیازهای اساسی مردم با ارز دولتی تامین شود و خوشبختانه تا به حال تغییر قابل توجهی در قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نداشته‌ایم.

ربیعی تصریح کرد:‌زندگی روزمره مردم و نیازهای آنها ارتباط خاصی با نوسانات ارز نداشته و سیاست دولت این است که این نوسانات تاثیری در قدرت خرید به خصوص در دهک‌های پایین جامعه ایجاد نکند.

وی درباره تصمیم دولت در اختصاص یارانه به اقشار پایین، گفت: 7 هزار میلیارد تومان یارانه برای دهک‌های 9 و 10 در نظر گرفته شده است که برای عملیاتی شدن آن برنامه‌ریزی خواهیم کرد.


منبع : فارس

برچسب ها : تامین مایحتاج مردم با ارز دولتی ,

صفحات سایت

تعداد صفحات : 2


برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها برچسب ها